Free Joomla Template by Discount Justhost

Ventus 2c 4m

Sklolaminátový Ventus 2c s rozpětím 4m je akrobatická dálkově ovladatelná maketa větroně s vysokými výkony. Je vybavena winglety, které snižují indukovaný odpor a tím zkvalitňují kroužení při minimálních rychlostech.

Trup Ventusu 2c je vyroben ze sklolaminátu. Kabina je vybavená sklolaminátovou sedačkou. Na přání zákazníka může být kabina vybavená nadstandardně, tj. mít potahy na sedačku, vypolstrované bočnice trupu, řídicí páky, palubní desku, mikrofon a mapu. Překryt se otevírá do boku jako u skutečného letadla.

Sendvičové křídlo je vyrobeno ze skla, uhlíku a sendvičového materialu Herex. Nosník je tvořen uhlíkovým rovingem a laminátovou sendvičovou stojnou z balsovou výplní. Křídlo má vztlakové klapky které mění zakřivení profilu. Podle moderní aerodynamické koncepce zajišťuje třikrát lomené křídlo dobrou stabilitu při kroužení. Uchycení na trup je provedeno prodlouženým nosníkem, zajištěným čepem.

Ventus 2c je vybaven brzdami typu Schempp-Hirth, vlečným zařízením a zatahovacím podvozkem. Namísto zatahovacího přistávacího podvozku je možno model nadstandardně osadit zlamovacím zatahovacím podvozkem, tedy takovým, jaký mají skutečná letadla. Model je standardně opatřen původní imatrikulací skutečného větroně. Na přání zákazníka lze změnit barvu nebo celé označení modelu.

Maketa může být upravena na motorovou verzi osazením Elickerovou výklopnou jednotkou o velikosti 14 nebo 16 palců. Na přání zákazníka můžeme trup modelu pro instalaci pylonu pouze připravit, tj. vyřezat do trupu otvor a osadit jej dvířky, nebo můžeme jednotku kompletně nainstalovat.

Ventus 2c se základním vybavením vyžaduje osazení deseti (10) servopohony, tj. výškovka, směrovka, křidélka, vztlakové klapky, brzdy, zatahovací podvozek a vypínač vlečného zařízení. Jeden (1) servopohon navíc pak vyžaduje funkce výklopné jednotky, pokud je model upraven na motorovou verzi.

Maketu Ventus 2c lze snadlo přepravovat a skladovat v celolaminátové přepravní bedně Cobra s kolečkama, kterou jsme pro větroně této velikosti vyrobili.

  

Maloobchodní cena s DPH

 

Model č. Vybavení Cena včetně 21% DPH
GPVEN 4m FRLG Brzdy, zlamovací zatah.podvozek, winglety, vyp. vlečneho lana CZK 44478.-
GPVEN 4m FRLG C Brzdy, zlamovaci zatah.podvozek, winglety, vyp.vlec.lana, nadst.kabina CZK 49148.-

* Požadujete-li informace o cenách nadstandartního vybavení a příslušenství, či chcete li si vyžádat náš velkoobchodní ceník a obchodní podmínky, prosím kontaktujte nás na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Měřítko: 1:3,75
Rozpětí křídla: 4 000 mm
Délka: 1 810 mm
Plocha křídla: 69,5 dm²
Profil křídla: HQ 2,5-14 mod.
Zatížení: 90,6 g/dm²
Při hmotnosti: cca 6 300 g
Zdatnost pilotáže: Stredně pokročilá
Max.vzletová hmotnost  

 

Technická data krabice
Délka: 2000 mm
Šířka: 310 mm
Výška přední části: 300 mm
Délka prolisu na směrové kormidlo: 415 mm
Váha prázdné krabice: cca 5300 g
Cena včetně 21%DPH: CZK 15491,-

Z vlastních zkušeností s dopravou a přenášením modelu víme, jak jsou tyto náchylné k mechanickému poškození. Látkové vaky neposkytuji dostatečnou ochranu modelu před mechanickým poškozením. Proto jsme rádi, že jsme jako první ve světě vyvinuli bezpečné celolaminátové přepravní krabice, které jsou obdobou skutečného transportního vozu Cobra. V současné nabídce máme menší transportní bednu s popruhem přes rameno pro modely do 3 000mm nebo větší přepravní trajlery na kolečkách pro modely do 4 800mm a 6 000 mm.

Celolamínátový transportní trajler Cobra s kolečkama, vhodný pro většinu maket větroňů do 4 850 mm.