Free Joomla Template by Discount Justhost

Ventus 2cx 4.8m

Celolaminátový Ventus 2cx je dálkově ovladatelný model větroně rozpětím křídla 4 800 mm. Pro velkou štíhlost křídla je vhodný především pro termické a svahové létání. Vzhledem ke svému technologickému zpracování, za předpokladu správné pilotáže, je tento model úspěšně létán i jako akrobatický model. Model je standardně vybaven winglety, které snižují indukovaný odpor a tím zkvalitňují kroužení při minimálních rychlostech.

Trup Ventusu 2cx je vyroben ze sklolaminátu. Kabina je vybavena sedačkou. Na přání zákazníka může být kabina vybavená nadstandardně, tj. mít potahy na sedačku, vypolstrované bočnice trupu, řídicí páky, palubní desku, mikrofon a mapu. Překryt se otevírá do boku jako u skutečného letadla.

Sendvičové křídlo je vyrobeno ze skla, uhlíku a sendvičového materialu Herex. Nosník je tvořen uhlíkovým rovingem a laminátovou sendvičovou stojnou z balsovou výplní. Křídlo má klapky které mění zakřivení profilu. Podle moderní aerodynamické koncepce zajišťuje třikrát lomené křídlo dobrou stabilitu při kroužení. Uchycení křidla na trup je provedeno prodlouženým nosníkem, zajištěným čepem.

Ventus 2cx je vybaven brzdami typu Schempp-Hirth, vlečným zařízením a zatahovacím podvozkem. Namísto zatahovacího přistávacího podvozku je možno model nadstandardně osadit zlamovacím zatahovacím podvozkem, tedy takovým, jaký mají skutečná letadla. Model je standardně opatřen původní imatrikulací skutečného větroně. Na přání zákazníka lze změnit barvu nebo celé označení modelu.

Maketa může být upravena na motorovou verzi osazením Elickerovou výklopnou jednotkou o velikosti 14 nebo 16 palců. Na přání zákazníka můžeme trup modelu pro instalaci pylonu pouze připravit, tj. vyřezat do trupu otvor a osadit jej dvířky, nebo můžeme jednotku kompletně nainstalovat.

Ventus 2cx se základním vybavením vyžaduje osazení deseti (10) servopohony, tj. výškovka, směrovka, křidelka, vztlakové klapky, brzdy, zatahovací podvozek a vypínač vlečného zařízení. Jeden (1) servopohon navíc pak vyžadují funkce vypínáni vlečného lana, pokud je model upraven na motorovou verzi.

Maketu Ventus 2cx lze snadno přepravovat a skladovat v celolaminátové přepravní bedně Cobra s kolečkama, kterou jsme pro větroně této velikosti vyrobili.

Maloobchodní cena s DPH

 

Model č. Vybavení Cena + 21% DPH
KVV2cx 4,8m FRLG Brzdy, zlamovaci zatahovaci podvozek, winglety, vypinac vlec. lana CZK 47782.-
KVV2cx 4,8m FLRG C Brzdy, zlamovaci zatah.podvozek, winglety, vypinac vlec. lana, nadstandartni kabina CZK 52237.-

* Požadujete-li informace o cenách nadstandartního vybavení a příslušenství, či chcete li si vyžádat náš velkoobchodní ceník a obchodní podmínky, prosím kontaktujte nás na emailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Měřítko: 1:3,75
Rozpětí křídla: 4 800 mm
Délka: 1 810 mm
Plocha křídla: 78,6 dm²
Profil křídla: HQ 2,5/14 mod.
Zatížení: 81,4 g/ dm²
Při hmotnosti: cca 6400 g
Zdatnost pilotáže: Pokročilá

 

Technická data krabice
Délka: 2000 mm
Šířka: 310 mm
Výška přední části: 300 mm
Délka prolisu na směrové kormidlo: 415 mm
Váha prázdné krabice: cca 5300 g
Cena včetně 21%DPH: CZK 15491,-

Z vlastních zkušeností s dopravou a přenášením modelu víme, jak jsou tyto náchylné k mechanickému poškození. Látkové vaky neposkytuji dostatečnou ochranu modelu před mechanickým poškozením. Proto jsme rádi, že jsme jako první ve světě vyvinuli bezpečné celolaminátové přepravní krabice, které jsou obdobou skutečného transportního vozu Cobra. V současné nabídce máme menší transportní bednu s popruhem přes rameno pro modely do 3 000mm nebo větší přepravní trajlery na kolečkách pro modely do 4 800mm a 6 000 mm.

Celolamínátový transportní trajler Cobra s kolečkama, vhodný pro většinu maket větroňů do 4 850 mm.